Jaki rower na Duathlon Radwanice?

Na zawodach Duathlon radwanice możesz wystartować na dowolnym rowerze. Najważniejsze, aby był sprawny. Jaki rower na duathlon najlepiej wybrać? Jeżeli dobrze się czujesz na MTB, na crossie, na szosie, czy na gravelu, albo nawet na rowerze miejskim – nie ma problemu, wystartuj na swoim ulubionym! Wcale nie jest powiedziane, że aby wziąć udział w duathlonie trzeba mieć profesjonalny sprzęt czy strój. Najważniejsze, to czuć się komfortowo, wygodnie i swobodnie.

LICZY SIĘ DOBRA ZABAWA!

To, jaki rower na duathlon wybierzesz lub w jakim stroju wystartujesz nie ma wpływu na Twój start, jeśli nie jesteś w czołówce zawodników. Tak zwani zawodnicy PRO, czyli profesjonaliści wybierają na trasy w Radwanicach rowery czasowe, rowery triathlonowe, aby walczyć o podium. Jednak wielu zawodników wybiera na duathlon rower, na jakim dobrze się czuje na co dzień. Wcale nie oznacza to, że zostają z tyłu! Drogi, czasowy rower wcale nie poprawia kondycji, siły i wytrzymałości. To już cechy indywidualne zawodnika.

JAKI ROWER BĘDZIE NAJLEPSZY NA DUATHLON?

Nie ma więc jednoznacznej odpowiedzi, jaki rower wybrać na duathlon. Trasy duathlonu w gminie Radwanice są bardzo dobrze przygotowane pod rower szosowy, ale na każdym rowerze dobrze się na nich jeździ. Bez obaw, przygotuj się więc do startu po swojemu! Pamiętaj tylko o najwarzniejszych punktach zawodów, które dotyczą części rowerowej:

  • Kask rowerowy jest obowiązkowy podczas jazdy na rowerze.
  • Podczas zawodów nie korzystamy z słuchawek.
  • Rower oraz wszystkie rzeczy potrzebne do startu na odcinku rowerowym musimy wstawić w wyznaczone miejsce odpowiednio przed startem, w godzinach wyznaczonych w harmonogramie.
  • Ze strefy zmian wybiegamy z rowerem, wsiadamy na niego dopiero za wyznaczoną linią.

Przed startem dobrze jest zapoznać się z przygotowaną strefą zmian. Sprawdzić stronę wejścia i wyjścia, kierunki poruszania się wewnątrz strefy. Będzie do tego okazja podczas wstawiania do niej niezbędnego sprzętu.

Podsumowując, najważniejsze w wyborze roweru na duathlon jest to, aby czuć się na nim komfortowo oraz bezpiecznie.

czytaj również