Duathlon Radwanice – nowy szosowy klasyk na mapie Polski!

Zanim sezon triathlonowy rozpocznie się na dobre i bez problemów będzie można pływać w odkrytych zbiornikach wodnych, to warto wcześniej rozruszać się i sprawdzić na szosowych duathlonach!

Jest to idealna okazja na dobre wejście w sezon!

Duathlon RADWANICE zaplanowany jest na 15 maja 2022 roku. Więcej informacji o zawodach znajdziecie w Regulaminie i poszczególnych zakładkach na stronie.

Trasy rowerowe podczas duathlonu poprowadzone będą po drogach z bardzo dobrą nawierzchnią asfaltową. Będzie to doskonała okazja do ścigania się na rowerach czasowych! Zawody organizowane są w formule non drafting co oznacza że jest zakaz jazdy w grupach, należy zachować minimalną 10-cio metrową odległość między zawodnikami . Dzięki tej formule można wystartować na dowolnym „bike’u”.

Zawody startują i mają swoją metę w Parku Miejskim, gdzie wszyscy będziemy mieli również dużo przestrzeni na kibicowanie i spędzenie wspólnie czasu czekając na mecie na wszystkich uczestników. A my ze swojej strony, przy zaangażowaniu Grminy Radwanice zapewniamy o satysfakcjonującej oprawie na mecie.

Duathlon RADWANICE – dystanse classic i sprint

  • CLASSIC – 10 km biegu/40 km kolarstwa/5km biegu
  • SPRINT – 5 km biegu/20km kolarstwa/2,5km biegu

Każdy z pewnością znajdzie zatem coś dla siebie. Usatysfakcjonowani powinni być zarówno długodystansowcy, jak i sprinterzy, ale przede wszystkim wszyscy sympatycy duathlonu i jazdy po dobrze przygotowanych, asfaltowych trasach.

Ceny za pakiet startowy

Zapisy na zawody startują 1 listopada, a ceny za  pakiet startowy zaczynają się od 99 złotych. Warto pospieszyć się z zakupem pakietów startowych, ponieważ tylko pierwsza pula pakietów jest w najniższych cenach a wraz z upływającym czasem – ceny będą się zmieniać.

Organizatorem Zawodów jest klub sportowy TMTeam, organizatora Triathlonu Mietkowskiego, Duathlonu w Zgorzelcu, Wrocławskiej Dychy i innych imprez. A aktywne zaangażowanie wójta gminy Radwanice Duathlonu – gwarantuje bardzo dobre zawody w tej nowej lokalizacji.

czytaj również